Valgus tunneli lõpus on kustunud

-
100 päeva seda valitsust on kustutanud valguse tunneli lõpus, selles pole kahtlustki. Õnneks on järgmised parlamendivalimised juba kahe aasta pärast. Nüüd siis selle valitsuse "saavutustest". 
Tere tulemast tagasi minevikku, kus ametiasju ajame paberil ja valimas käime üksnes valimispäeval ja urni juures. Ideaalis osalusprotsent 99, nii nagu vanal nõukogude ajal. Nii võiks kõlada vasakvalitsuse loosung järgmistel valimistel, kui samas tempos jätkame.

Nüüd, kui sada päeva tehtud, asuvad IRL, Keskerakond ja SDE e-valimiste kallale. Idee on neil siis selles, et takistada inimestel mugavalt ja lihtsalt hääletada. E-hääletamise perioodi vähendatakse seitsmelt päevalt kolmele. Eesmärgiks see tulevikus üldse ära kaotada nagu on kinnitanud üks keskerakondlane. Kusjuures kolmiku hirmud, mis seda põhjustavad, ei ole reaalsed nagu on näidanud teadustöö. E-hääletus ei kalluta valimistulemust vaid muudab valimistel osalemise viisi. Mõistlik oleks hoopis valimised inimeste jaoks veelgi lihtsamaks teha. Pikendades eel- ja e-valimiste aega ning viies valimisjaoskonnad hoopis kohtadesse, kus inimesed reaalselt igapäevaselt käivad.

Paratamatult jõuame küsimuseni, kas järgmisena võetakse ette e-riigi ülejäänud tahud ja keeratakse kella mõne kümnendi võrra tagasi ka näiteks maksuametiga suhtlemisel?
Vaadates põhjendusi, mis toodud e-valimistega seoses, siis sobib põhjenduseks ükskõik milline jaburdus. Näiteks võib põhjendada, et maksudeklaratsioone peab esitama paberil maksuametniku juuresolekul, kuna siis saab maksuametnik hinnata, kas inimene kirjutab deklaratsioonis tõtt.

Tagurpidivalitsuse „säravate“ ideede ridadesse võib kanda mõtte hakata Tallinna ja Tartusse riiklikke üürimaju ehitama. Eestis võib Tallinna ja Tartut pidada üheks vähestest kohtadest, kus üüriturg toimib ning erasektor on ehitamas juurde eluasemepinda. Nüüd siis asub ka riik sinna üürimaju ehitama, eesmärgiks ilmselgelt ülejäänud Eesti inimestest tühjaks tõmmata. „Palju õnne“ meile kõigile, kes me elame suurtest linnadest väljaspool. Ilmselgelt ei saabu sellise lahenduse juures kunagi päeva, millal erasektoril isegi tasuks kaaluda uute ja kaasaegsete üüripindade rajamist väljaspool pealinna. Rääkimata juba olemasoleva kinnisvara väärtuse täiendavast kahanemisest.

„Tasuta“ ühistransport paistab justkui minigi imevits, mida püütakse üle riigi rakendada. Tallinna kogemus näitab samas, et autode kasutamine ei ole vähenenud ning bussi, trolli ja trammi on kolinud need inimesed, kes varem tööle, kooli ja koju jalutasid. Paides ringi vaadates oleks palju mõistlikum see raha anda kohalikule omavalitsusele, et see raha jõuaks teedesse ja tänavatesse. See „tasuta“ ühistransport on tegelikult ju kõigi maksumaksjate poolt kinni makstud. Miks peaks toetama üksnes ühte seltskonda, kui teid ja tänavaid parandades saaksime meie kõigi olukorda parandada?

Selle valitsuse haridus- ja teadusminister pakkus meile ka suurepärase vaatemängu alternatiivsete faktide maailmast. Mäletate küll, kui ta väitis, et ei andnud Venemaa propagandakanalile intervjuud. Seejärel sama kanal näitas seda salvestust, kus on ka selgelt näha ja kuulda, et ministrile tutvustati, kes temalt intervjuud võtab. No ja siis ka sõnumid, mida jagati. Pole kahtlustki, et Keskerakond jätkab alternatiivsete faktide esitamist eesti ja vene keelt kõnelevatele auditooriumitele. Ise samal ajal teisi lõhestamises süüdistades.

Alternatiivsete faktide maailma paigutub ka IRL-i sõnum, et 6000 astmega maksusüsteem ei ole astmeline. Meenub ühe õppejõu kirjeldus direktiivist, kus räägiti pannidest aga kirjas oli pott. Mitu korda sa pead inimesele ütlema pott, et tal kangastuks silme ees pann?
Justiitsminister püüab Sisekaitseakadeemiat Vene piiri äärde nihutades midagi sellist teha. Iseenesest on minu hinnangul õige, et viime riigiasutusi pealinnast välja, kuid iga asutuse puhul tuleb tõsiselt mõelda ka tagajärgedele. Eksperdid on selgelt öelnud, et Sisekaitseakadeemia kolimine Narva on julgeolekuoht ja mida teeb justiitsminister? Ta pakub välja alternatiivsed faktid. Igal juhul oleks mõistlik mõne vähem sensitiivse asutuse kolimine Narva, kuid ikka peab oma jonni ajama.

Selle valitsusega paistab tõesti nagu teismelised poisid oleksid saanud viski ja autovõtmed kätte. Eespool kirjeldatud hullustega tegelemise hoog ei näita raugemise märke.
Eelmine
Kui hea diili Koeru tegi?
Järgmine
IRL-i uue esimehe lihtsad valikud

Lisa kommentaar

Email again: