Blogi

Paide linnavalitsusel on plaan linn vigaseks laenata, jälle?

Avaldan ka siin arvamusloo, mis ilmus 23.11.2017.a Järva Teatajas.
Tänaseks on teema saanud juba uusi värvinguid. Nimelt on selgunud, et abilinnapea Siret Pihelgas ajas regionaalarengu komisjoni liikmetele kärbseid pähe, kui ütles, et linn peab 1,4 miljonit investeerima ja ise ülal pidama.

Peale selle info laekumist tegin komisjoni esimehele ettepaneku võtta järgmise komisjoni koosoleku esimeseks päevakorrapunktiks teema uus arutelu, kuhu tuleb kutsuda linnameeskonna ja jalgpalli liidu esindaja. Loodetavasti saame pildi selgeks, mida siis täpselt teha soovitakse ja kes arve maksab.

Loe lisaks

Paides tehtud koalitsioonilepingust

Esmalt tänan kõiki Paide inimesi, kes valimas käisid ja oma eelistuse avaldasid. Demokraatlik ühiskond püsib tänu teile ning valijal on alati õigus.
Peale valimisi on ikka kombeks vaadata tulevikku ning püüda leppida kokku tegevustes, mis järgmist nelja aastat linna elus kujundama hakkavad. Nii on taaskord sündinud ka koalitsioonileping IRL-i, KE ja SDE vahel.
Soovime ka opositsioonis olles hoida mõistlikku ja konstruktiivset joont ning seega annan mõningad mõtted, mida peame linnavolinikena järgmise nelja aasta jooksul silmas pidama. Mõnes küsimuses ka linnavolikogule linnavalitsuselt suuremat rolli nõuda.
Loe lisaks

Uus PAIDE on inimeste jaoks

Valimisteni on jäänud mõned nädalad ning otsus, keda valida meie uue Paide asja ajama, on järgmise nelja aasta ja tegelikult isegi pikema tuleviku seisukohalt väga oluline, sest me kõik soovime, et uues ühinenud omavalitsuses oleks atraktiivne elukeskkond. Nende kahe viimase sõna sisustamine ja neile selge tähenduse omistamine on ilmselt punkt millest alustada.
Loe lisaks

Miks riigigümnaasium meie jaoks oluline on?

Selle aasta alguses sai ümber see osa haldusreformist, kus piire joonistati. Järgmiste aastate visioon ei saa ega tohigi olla uuesti piiride joonistamine. Käes on aeg, kus linna ja valdade elanikud saavad veelgi enam oma kodukanti kujundada. Me peame liitunud omavalitsuste kodanikena tegema kõik selleks, et elu oma linnas või vallas ning külas, tänaval ja kodus veelgi paremaks teha.
Loe lisaks

Kolm ettepanekut Paidele

Haldusreform on Järvamaal jõudmas lõpusirgele. Moodustumas on kolm omavalitsust ning Järvamaa on saamas suuremaks, seda Käru valla jagu. Järvamaa omavalitsuste juhid, sealhulgas volikogude liikmed, on siiani näidanud üles tahtekindlust ning kõik kolm moodustuvat omavalitsust on piisava suurusega, et pakkuda oma elanikele paremaid avalikke teenuseid.
Loe lisaks