Paide uueks Kalamajaks

-
Kutsun Teid kaasa mõtlema - Teeme Paidest uue Kalamaja. See postitus on mõeldud mõtte tutvustamiseks ja sissejuhatuseks.
Paide linnal on olemas eeldused, et meelitada siia elanikke. Jah, me ei ole täna neid eeldusi täielikult kasutanud, kuid see ei tähenda, et me ei peaks seda edaspidi tegema. Oleme ju mõne aja pärast, kui valmib neljarealine Mäoni, kõigest 45 minuti kaugusel Tallinnast.
Valisin näitena Kalamaja, mis asumina oli elanike arvult aastal 2011 sama suur, kui Paide linn on praegu, aastal 2017, ehk umbes 8300 elanikku. Kalamaja asumi elanike arv on aastaks 2017 kasvanud 10756-ni.
Teise paralleelina toon võrdluse Paide Keskväljaku ja Telliskivi Loomelinnaku vahel. Viimane on endine tööstusala millest on viimaste aastate jooksul kujunenud energiast pulbitsev ettevõtluskeskkond restoranide, teatrite ja kauplustega. Teame, et Paide Keskväljak jääb juba paari aasta pärast ilma mitmest kauplusest, mis sealt Ristiku tänaval asuvasse Maksimarketisse kolivad. Peame Paide Keskväljaku samamoodi ümber mõtestama ja linnasüdamele energiast pakatava uue lahenduse leidma. Omavalitsus peab võtma juhtrolli linnakeskkonna kujundamisel ning pakkuma koostöös kogukonna ja ettevõtjatega välja lahenduse, mille ettevõtjad ja kogukond saavad ellu viia.
Ausalt öeldes paistab mulle, et Paidel on eeldusi elukeskkonnana pakkuda isegi paremaid võimalusi, kui kitsaks jääval Kalamajal. See on meie endi kätes, et muuta eeldused reaalseteks tugevusteks. Minevik ei pea otsustama, milline saab olema Paide tulevik.
Jätkub…
Eelmine
Uus PAIDE on inimeste jaoks
Järgmine
Paides tehtud koalitsioonilepingust

Lisa kommentaar

Email again: