Blogi

Kas „tasuta“ ühistransport viib Paidest inimesed?

Kas riigi poolt aastas kuni 1056 euro ära võtmine töötavalt pensionärilt muudab Eesti kuidagi paremaks ja õiglasemaks? Kas see lahendab tööjõu kitsikuses (täna täitmata umbes 13000 töökohta) vaevlevate tööandjate mured? Igaüks saab aru, et vastus nendele küsimustele on kindlasti mitte.
Ometi on dokumente ja otsuseid, mis võivad ellu rakendamisel omada reaalset positiivset mõju meie kõigi heaolule ja ka rahakotile. Üheks selliseks näiteks on omavalitsuse teehoiukava.
Loe lisaks

Paide linnavalitsusel on plaan linn vigaseks laenata, jälle?

Avaldan ka siin arvamusloo, mis ilmus 23.11.2017.a Järva Teatajas.
Tänaseks on teema saanud juba uusi värvinguid. Nimelt on selgunud, et abilinnapea Siret Pihelgas ajas regionaalarengu komisjoni liikmetele kärbseid pähe, kui ütles, et linn peab 1,4 miljonit investeerima ja ise ülal pidama.

Peale selle info laekumist tegin komisjoni esimehele ettepaneku võtta järgmise komisjoni koosoleku esimeseks päevakorrapunktiks teema uus arutelu, kuhu tuleb kutsuda linnameeskonna ja jalgpalli liidu esindaja. Loodetavasti saame pildi selgeks, mida siis täpselt teha soovitakse ja kes arve maksab.

Loe lisaks

Paides tehtud koalitsioonilepingust

Esmalt tänan kõiki Paide inimesi, kes valimas käisid ja oma eelistuse avaldasid. Demokraatlik ühiskond püsib tänu teile ning valijal on alati õigus.
Peale valimisi on ikka kombeks vaadata tulevikku ning püüda leppida kokku tegevustes, mis järgmist nelja aastat linna elus kujundama hakkavad. Nii on taaskord sündinud ka koalitsioonileping IRL-i, KE ja SDE vahel.
Soovime ka opositsioonis olles hoida mõistlikku ja konstruktiivset joont ning seega annan mõningad mõtted, mida peame linnavolinikena järgmise nelja aasta jooksul silmas pidama. Mõnes küsimuses ka linnavolikogule linnavalitsuselt suuremat rolli nõuda.
Loe lisaks

Paide uueks Kalamajaks

Kutsun Teid kaasa mõtlema - Teeme Paidest uue Kalamaja. See postitus on mõeldud mõtte tutvustamiseks ja sissejuhatuseks.
Loe lisaks

Uus PAIDE on inimeste jaoks

Valimisteni on jäänud mõned nädalad ning otsus, keda valida meie uue Paide asja ajama, on järgmise nelja aasta ja tegelikult isegi pikema tuleviku seisukohalt väga oluline, sest me kõik soovime, et uues ühinenud omavalitsuses oleks atraktiivne elukeskkond. Nende kahe viimase sõna sisustamine ja neile selge tähenduse omistamine on ilmselt punkt millest alustada.
Loe lisaks

IRL-i uue esimehe lihtsad valikud

Isegi IRL-I au-esimees, kes küll algselt andis vasakvalitsusele õnnistuse, ei suuda seda rapsimist enam vaikides pealt vaadata. Tema juhtimisel 90-ndate alguses alustatud raske tee jõuka Eesti suunas on selgelt vasakule kraavi kiskumas.  Uue esimehe valimisega IRL-le tekkis hetkeks võimalus, et IRL ei luba seni saavutatut prügikasti visata, kuid tänaseks on selge, et tehakse ilmselt mõningad kosmeetilised parandused aga näiteks põhimõtteliselt vale otsus riigieelarve totaalselt defitsiiti lasta ei kao kuhugi.
Loe lisaks

Valgus tunneli lõpus on kustunud

100 päeva seda valitsust on kustutanud valguse tunneli lõpus, selles pole kahtlustki. Õnneks on järgmised parlamendivalimised juba kahe aasta pärast. Nüüd siis selle valitsuse "saavutustest". 
Loe lisaks

Kui hea diili Koeru tegi?

Haldusreform on üldiselt möödunud rahulikult ning emotsioone on vähe olnud. Siiski pakub Koeru kandis toimuv leiba nii ajakirjandusele kui emotsioone pealtvaatajaile. Miks ma arvan, et selle protsessi tulemuseks on Koeru liitumine Järva vallaga ning kuidas selleni jõuti ja mida oleks mõistlik tänases seisus edasi teha?
Loe lisaks

Kes teab lahendusi?

Viimatisel Järvamaa Messil uurisime külastajate käest, mis on nende arvates kõige olulisemad asjad, mis peaksid Paides korda saama. Olime inimestele valiku ette andnud viie vastusevariandi näol, kuid jätnud ka märkimisväärselt vaba ruumi omapoolseteks ettepanekuteks. Lõpuks kogunes erinevaid ideid, mis teiste külastajate poolehoidu otsisid, üheksateist. Üldiselt võib öelda, et inimeste kõige suuremaks murekohaks on teede ja tänavate ning nende valgustusega seotud olukord. Olgu mainitud, et algselt pakkusime valikutes välja vaid ühe valiku, mis seotud sõidu- ja kõnniteedega. Küsitluse lõpus oli teede ja tänavatega seotud vastusevariante 19-st üheksa.
Loe lisaks

Miks riigigümnaasium meie jaoks oluline on?

Selle aasta alguses sai ümber see osa haldusreformist, kus piire joonistati. Järgmiste aastate visioon ei saa ega tohigi olla uuesti piiride joonistamine. Käes on aeg, kus linna ja valdade elanikud saavad veelgi enam oma kodukanti kujundada. Me peame liitunud omavalitsuste kodanikena tegema kõik selleks, et elu oma linnas või vallas ning külas, tänaval ja kodus veelgi paremaks teha.
Loe lisaks

Paide linnapeakandidaat

Neljapäeval, 12.01.2017.a, toimunud Reformierakonna Paide PKO koosolekul kinnitati mind Paide linnapeakandidaadiks.
Loe lisaks

Uued maksud majanduskasvule ei vii

Keskerakonna juhtimisel on sellel nädalal võimule tõusmas vasakkoalitsioon, mille koalitsioonilepingu kese on suuremas ümberjagamises: sealhulgas inimeste töise pingutuse kõrgemate maksudega karistamises ning astmelise tulumaksu sisse seadmises. Näiteks maksustatakse edaspidi igat eurot, mis teenitakse vahemikus 1200 kuni 2100 eurot, 31,1%-se määraga.

Loe lisaks

Kolm ettepanekut Paidele

Haldusreform on Järvamaal jõudmas lõpusirgele. Moodustumas on kolm omavalitsust ning Järvamaa on saamas suuremaks, seda Käru valla jagu. Järvamaa omavalitsuste juhid, sealhulgas volikogude liikmed, on siiani näidanud üles tahtekindlust ning kõik kolm moodustuvat omavalitsust on piisava suurusega, et pakkuda oma elanikele paremaid avalikke teenuseid.
Loe lisaks

Internet elektriposti otsa?

Ma olen sellest põlvkonnast, kes on pidanud internetti oma põhiõiguseks ning olen selle võimalusi kasutanud juba 1990. aastate esimesest poolest alates.
Loe lisaks

Kodus on ohtlik

Mu kodu on minu kindlus, tõdeb vana kõnekäänd, mille juured ulatuvad mitmesaja aasta taha. 1628. aastal laiendas Sir Edward Cokes seda mõtet lisades, et iga inimese kodu on tema kõige turvalisem varjupaik.
Täna, pea 400 aastat hiljem saab hoopis küsida, kas kodu on ikka kindlus, see kõige turvalisem koht? Tallinna lastehaigla andmetel leiavad pooled lastega seotud vigastustest aset just kodus. Suure osa nendest moodustavad omakorda vanemate järelevalve all väikelastega toimunud õnnetused.
Loe lisaks

Haldusreform liidab äärmuseid

Kuigi viimaste nädalate kõige kuumem teema meedias on olnud küsimus erakoolide eelisrahastamise lõpetamisest võrreldes tavakoolidega, siis vähemalt sama oluline, tegelikult kõiki Eesti inimesi mõjutav teema on haldusreform.
Loe lisaks

2016 – võimaluste aasta

Aasta on vahetunud. Üks kalender, täis märkmeid mulluste plaanide ja saavutuste kohta, on asendunud teisega. Plaanid tuleks siin seada eesmärgiga, et see aasta tuleks parem kui mullune.
Loe lisaks

Terrorism meie koduõuel

Lihtsalt kokkuvõttes peame Euroopa Liidus üheskoos ehitama tugevama kaitse- ja turvasüsteemi, et saaksime nautida nelja põhivabadust - inimeste, kapitali, kaupade, teenuste vaba liikumist.
Loe lisaks